Kodeks branżowy RODO w ochronie zdrowia (Polish Code of Conduct in Healthcare), którego jednym z inicjatorów jest Polska Federacja Szpitali, został nominowany w Emerging Europe Awards i zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu w kategorii „Modern and Future-proof Policymaking”.

Zapraszamy do głosowania pod linkiem: https://www.surveymonkey.com/r/EEAwards2021

Kodeks branżowy to bezprecedensowy sukces, który doprowadził do wypracowania wspólnego stanowiska przez branżę medyczną w Polsce reprezentującą różne placówki, niezależnie od ich struktury właścicielskiej czy rodzaju udzielanych świadczeń medycznych.

Kodeks stanowi przykład doskonałej współpracy publiczno-prywatnej, samoregulacji sektora oraz może być inspiracją dla innych krajów Europy, które stoją przed wyzwaniami związanymi z ochroną danych medycznych.

Wśród twórców Kodeksu znajdują się Polska Federacja Szpitali, Telemedyczna Grupa Robocza, Lewiatan, Medycyna Prywatna, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Porozumienie Zielonogórskie oraz Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka (DZP) ze szczególnym uwzględnieniem mecenasów Piotra Najbuka i Pawła Kaźmierczyka.

Dziękujemy również Urzędowi Ochrony Danych Osobowych – to nasz wspólny sukces!